DOĞAL SENKA

H1002AO

Yeni Ürün

Resimdeki gibi 3' erli sıralar halinde senka bloklarını dizin. Senka bloklarının bir tanesinin eni, iki tanesinin kalınlığına üç tanesinin eni bir tanesinin boyuna denk gelecek şekilde imal edildiğinden matematiksel işlemlerin ve şekillerin yapımında (küp, kare, dikdörtgen prizması gibi) hem eğlence hem de eğitim amaçlı olarak kullanılabilir.

Daha Fazla Detay

21,19 TL

Ödeme
Ödeme

Ürün Açıklaması

Kutuya konulan diğer parçalar hem oyun hem de matematik işlemlerinin daha kolay anlaşılabilmesi için oyun  setinin bir parçası olarak konulmuştur.

Senka kulesini kuran oyuna başlar. Senka kulesini büyük parçalar olmaksızın da kurabilirsiniz. Kuleyi kurduktan sonra en az iki kişi oyuna başlar. Oyun ekibinin kalabalık olması oyuna daha çok heyecan katacaktır. Sırası gelen, herhangi bir bloğu istediği yerden alarak en üst sıraya dizer. Oyun oynarken bir elini kullanmanız ve oyun arkadaşlarınızla saat yönünde sırayı takip etmeniz oyunun kurallarındandır. Çekilecek başka blok kalmadığında küpler en üste konur. Kule hala yıkılmamışsa bu oyuncuların berabere kaldıklarının ifadesidir. Dengeyi bozup kuleyi yıkan yeni oyun için kuleyi tekrar yapar. Kutunun içindeki 19 kat olacak şekilde 57 senka bloğu bir büyük kare prizma 4 köprü ayağı ve 2 küp parça  mevcuttur.